Skicross en boardercross geschrapt van de X-Games

Gepubliceerd op 31/08/2012

 

Skicross is een discipline die al 15 jaar op het programma staat van de Winter X-Games in Aspen. Afgelopen week werd bekend gemaakt dat het vanaf dit jaar geschrapt wordt. Volgens de organisatoren puur om budgettaire reden.

Enak Gavaggio, één van de meest succesvolle skicrossers, begrijpt deze beslissing compleet niet. “Het is het hoogtepunt van ons seizoen!” Gavaggio behaalde 6 medailles tussen 1999 en 2007 op de X-Games.

 Ophélie David,die van 2007 tot en met 2010 vier maal op rij het goud won bij de dames, vindt het ook een spijtige beslissing, maar kan er toch inkomen.
“Skicross werd toegevoegd aan de Olympische Spelen in 2010 en het wereldbeker circuit is goed uitgebreid, daarom is er misschien minder nood aan skicross op de X-Games”

 

Highlight

Wat doen skigebieden in mei?

02/05/2025
De onzichtbare voorbereidingen voor een succesvolle winter De winter is voorbij, maar in de skigebieden...

Skiën met 360°-uitzicht in Dolomietenregio Seiser Alm

08/11/2024
Op de Seiser Alm/Alpe di Siusi, Europa’s grootste Alpenweide, gelegen in Zuid-Tirol/Südtirol in het noorden...
 

Volg Wintersportgids

Mis niets! Volg ons op social media voor het laatste nieuws en leuke winacties!

Ontvang onze nieuwsbrief

Schrijf je gratis in voor onze newsletter en blijf op de hoogte van toffe winacties en het laatste wintersportnieuws!

Er ging iets mis. Probeer nog een keer.
Bedankt om je in te schrijven op onze nieuwsbrief